Punapunktike ja Kuri Koma

Janis Kokk, 10A


Elas kord üks väike punktitüdruk, keda kutsuti Punapunktikeseks. Selle nime oli ta saanud sellest, et õpetaja Kreisman kirjutas ta oma punase pastakaga ühe õpilase kontrolltöösse.

Ühel päeval ütles Punapunktikese ema, Sidekriips: “Vanaema Küsimärk jäi haigeks. Kas sa oleks nii hea ja viiks talle selle korvi, kus sees on paar hüüumärki ja mõned jutumärgid?” Punapunktike oli nõus ja asus teele. Vanaema elas metsa teises otsas, seega pidi Punapunktike läbi metsa sinna jalutama,sest bussid pühapäeval ei sõitnud. Kui Punapunktike oli juba natukene maad käinud nägi ta endale vastutulevat Kurja Koma. “Kuhu sa lähed?” küsis Koma. “Minu vanaema jäi haigeks ja ma viin talle selle korvitäie hüüu- ja jutumärke,” ütles Punapunktike. “Vaata, Punapunktike, kui palju ilusaid kaldkriipse siin kasvab,” ütles Koma. Punapunktike vaatas ringi ja nägi, et seal kasvas tõesti palju ilusaid siniseid ja rohelisi kaldkriipse ja ta otsustas vanaemale ühe kimbu korjata. Samal ajal, kui Punapunktike kaldkriipse korjas, jooksis Kuri Koma vanaema maja juurde. Ta vaatas aknast sisse ja nägi, et vanaema Küsimärk magab. Ta hiilis majja sisse ja sõi vanaema ära. Siis tõmbas ta endale selga Küsimärgi riided ja heitis voodisse. Natukese aja pärast jõudis kohale Punapunktike. Ta vaatas voodisse ja nägi, et vanaema nägi täna kuidagi kahtlane välja, kuid ta ei osanud tänu oma noorusele ja rumalusele mingit ohtu näha. “Vanaema, miks sul nii suured silmad on?” küsis ta. “Selleks, et sind paremini näha,” vastas Koma. “Aga miks sul nii suur suu on?” päris Punapunktike. “Aga selleks, et sind paremini ära süüa!” vastas Kuri Koma ja sõi ka Punapunktikese ära. Peale head kõhutäit jäi Koma magama.

Natukese aja pärast möödus majast jahimees Mõttekriips. Ta mõtles, et küll see vanaema norskab täna valjusti ja otsustas järgi uurida, et mis värk on. Ta läks majja sisse ja nägi, et voodis ei maganud mitte vanaema vaid hoopis Kuri Koma. Ta sai kohe aru, et Koma on vanaema ära söönud. Ta läks voodi juurde ja lõikas Koma kõhu oma ustava nurksuluga (varem oli tal neid kaks, aga ta kaotas ühe ära) lahti ja august hüppasid välja vanaema ja Punapunktike. Punapunktike arvas, et selline tegu Koma poolt ei saa jääda karistuseta ja nad ladusid Kurjal Komal kõhu ülakomasid täis ja siis õmblesid haava kinni. Peale õmblemist läksid nad kõik metsa ümarsulgusid korjama. Kuri Koma suri sündmuspaigal.

Tagasi