Kirjavahemärgid

Caspar Salo, 10A


Ennemuiste elas Leedumaal üks rikas punkt Punctis, kellel oli tütar ja kolm poega. Õde armastas oma vendi väga: kudus neile ilusaid salle ja põimis veel ilusamaid paelu. Ent nad ei saanud kuigi kaua õnnelikult koos elada.

Ühel kevadpäeval tungisid kirjaoskamatud Leedumaale: peksid punkte, peksid komasid, röövisid ning hävitasid tule ja mõõgaga kõik, mis ette sattus. Virutasid isegi hüüumärgile. Suurvürtsitar Kreisman hakkas mehi koguma. Sõjasarved puhusid, mõõgad välkusid ja mehed tulid üle maa kokku ning läksid oskamatute vastu.

Ka kolm venda kuulsid sõjasarve hääli. Kuulsid ja hüppasid hobuste selga, et sõita sõtta. Õde valas kibedaid pisaraid, õnnistas oma vendi ja saatis nad teele. Sõda lõppes leedulaste võiduga ja sõjamehed pöördusid koju tagasi. Õde ootas oma vendi. Läks aeda, kostis pisaratega ruudiõisi ja vaatas ise kogu aja teele. Ja siis nad ilmusid. Terved kui purikad. Õel oli nii hea meel, et võttis vennad lauluga vastu. Ja kui nad veel surnud pole, elavad nad õnnelikult siiamaani.

Tagasi