Tule võlu

Sandra Kelt, 9A

Paljudele inimestele meeldib tuli, mitte lambi, vaid päris elustuli. Iga inimene leiab selles midagi, kas siis ilu, maagiat või midagi muud. Mina näen tules ilu ja müstikat.

Tuli võib olla suur ja väike. Suur on lõke, väike on tikul põlev tuluke. Tuli meelitab inimesi, nad lummuvad, aga samas suudavad inimesed end vaos hoida, et midagi ei juhtuks. Mõnele inimesele meeldib olla vahel õhtuti üksi, istuda küünlavalgel, kuulata vaikust, mida tavaliselt pole ja mõelda. See tuleb vahel kasuks, vabastab stressist ja mured saab lahendatud. Kui mõnel inimesel on kodus näiteks mullivann, siis olen kindel, et nad on vannituppa küünlaid põlema pannud, et oleks hubasem vannis olla. Ja kui ei ole veel jõudnud, siis nad peaksid kindlasti proovima. Mina prooviksin küll.

See loob romantilisema meeleolu.

Tuli annab sooja. Paljudes kodudes on nii talvel kui ka teistel aastaaegadel külm. Siis on hea teha kaminasse või ahju tuli, et soojem hakkaks. Tuli on müstiline, romantiline, nõiduslik ja ehtne. Kui ma uudiseid vaatan ja näen, et jälle on kusagil tulekahju olnud, siis jääb mulle tunne, et tuli on nagu väike vallatu laps, kes kasvab järjest suuremaks ja vallatumaks. Tuli tahaks nagu kaminast lihtsalt välja tulla ja teha midagi hirmsat. On olemas inimesi, kellele tuli meeldib nii väga, et lihtsalt peavad sellega mängima. Aga unustavad, et mitte inimene ei valitse tule üle, vaid tuli valitseb inimese üle.

Tagasi