Nikolai Kütt

1889 – 1957

Nikolai Kütt oli sünnilt saarlane. Esimese maailmasõja ajal ta mobiliseeriti ja nii sattus ta Venemaale, kus revolutsiooni keerises võitles punaste poolel, teenides välja ohvitseri aukraadi. Ta abiellus soomlannast halastajaõega ja jäi elama Nõukogude Venemaale. Nikolai Kütt võttis osa ka Teisest maailmasõjast, mille lõppedes oli tal juba kapteni aukraad.

Enne esimest mobiliseerimist oli ta omandanud õpetajakutse ja mõnda aega ka sellel alal töötanud. 1948 – 1952 töötas Nikolai Kütt Kuressaare Tööstustehnikumis sõjalise ettevalmistuse õpetajana. 1951. aastal alustas ta sõjalise õpetusega Kingissepa V. Kingissepa nim. Keskkoolis.

Iseloomult oli N. Kütt humoorikas, heatahtlik ja sõbralik. Õpilastele meeldis ta väga. [1]