Luise Varest

1900 – 1939

Luise Varest (sünd. Ludwig) sündis 8. jaanuaril 1900. a. Järvamaal paljulapselises perekonnas. Koolis käis ta Paides. Juba koolieas tegeles ta muusika, võimlemise ja rahvatantsuga. Elutee tõi ta Kuressaarde, kus ta alustas gümnaasiumis tööd võimlemisõpetajana. Ta juhendas ka rahvatantsurühma ja võimlemise esinemisrühma, esineti koolipidudel kui ka pargi võimlemispidudel.

Luise Varest võttis osa rahvatantsu ja karaktertantsu rühmade tööst ning andis käsitöö eratunde. Sellel alal täiendas ta end 1936. – 1938. a. Tallinna Naiskutsekoolis käsitöö erialal õppides. Ettenähtud 4 kursust läbis tema kahe aastaga.

1926. a. abiellus Luise Ludwig Peeter Varestiga, kes oli Kuressaares advokaat. Abielust sündis kaks tütart- Irja ja Juta.

Luise Varest oli hell ja armastav ema, kes tihti käis tütardega pargis jalutamas, aeg-ajalt turul sisseoste tegemas jne. Suviti harrastas ta tennisemängu ning ühiselt käidi Kuressaare lahel purjetamas.

Luise Varest suri 28. mail 1939. a. kopsuhaiguse tagajärjel. [1]