Karl Johannson

 

1859 – 1932

Karl Johannson sündis 1859. a. Kuressaares. Pärast klassikalise filosoofia õpingute lõpetamist sooritas ta Moskvas saksa keele gümnaasiumiõpetaja eksami. 40. aastaks jäi ta Moskvasse elama. Krahv Uvarovi eestkostel sai Karl Johannson seal häid õpetajakohti. 1912. a. algatas ta Moskvas esimese võõrkeele õpetajate kongressi. K. Johannson kirjutas õpperaamatuid, mis olid Moskvas kasutusel kuni 1932. a.

Iialgi ei suutnud ta Kuressaaret unustada. Igal suvel püüdis ta siin suvitada ning oli pikka aega Kuressaare Jahtklubi liige. 1927. a. sai temast Kuressaare Gümnaasiumi õpetaja.

Karl Johannson osales lektorina ka mitmete loengute pidamisel, 1929. a. pidas loengu teemal “Üldised väärnähtused kooli- ja kavastustöös.” ning juhatas saksa keele kursuseid, 1927. a. oli ta koos dr. Grafiga saksa keele kursuse lektoriks.

Iseloomult oli Karl Johannson otsekohene, vastutulelik ja hea huumorimeelega mees, kes üle kõige hindas tõtt ja õiglust. Ta oli seltskonnainimene, hea maletaja ja purjetaja. Tal oli ka näitlejaannet, ta mängis kaasa mitmetes näidendites. Muude harrastuste kõrval süvenes Johannson huviga Kanti filosoofiasse ja võõrkeelte õpetamise metoodikasse. [5]

Ta suri 16. juulil 1932. a.