Bruno Steinberg

1893 – 1960

Bruno Steinberg oli pärit Lause talust Kudjapelt surnuaiavahtide perekonnast. Koolis omandas ta hea klassikalise hariduse ja korraliku prantsuse keele oskuse.

1919. a. võttis ta osa Saaremaa Ühisgümnaasiumi rajamisest ja asus seal tööle saksa keele, loogika ja psühholoogia õpetajana. Ta oli kooli inspektor

(õppealajuhataja).

Koolis töötas Bruno Steinberg 1922. Aastani, mil temast sai Saare Maavalitsuse tervise- ja haridusosakonna juhataja. Pärast kalmistuvahist ema venna surma pidas B. Steinberg oma kohuseks perekonna traditsiooni jätkata ning võttis ameti üle.

Ta oli väikest kasvu, saksapärase näoga. Teda huvitas hauatagune elu, mille kohta oli tal palju raamatuid ja brošüüre, mida andis lugeda ka sõpradele. B. Steinberg tegeles spiritismiga ning tundis sügavat huvi ka teiste esoteeriliste “teaduste” vastu.

Bruno Steinberg oli vanapoiss ja vanapoisina ta ka Siberis suri, lõpetades Kudjape surnuaiavahtide dünastia. [1]