SÜG-Press

20. veebruar  2008 - Mida Juku ei õpi, seda Juhan ei tea  - Number 188


KOLMAPÄEVAST PÜHAPÄEVANI

K 20. 02     14.00     Direktsiooni koosolek
                    16.00     Nõukoja koosolek

N 21. 02     10.45     Kogunemine gümnaasiumile aulas
                    16.00     Põhikooli Kooli TOP

R 22. 02     09.50     E. Haameri näituse avamine I korrusel
                    12.00     Vabariigi aastapäeva aktus algklassidele
                    13.00     Vabariigi aastapäeva aktus põhikoolile
                    14.00     Vabariigi aastapäeva aktus gümnaasiumile

L 23. 02     10.00    Geograafiaolümpiaadi  piirkonnavoor

E 25. 02     10.45    Klassivanemate koosolekud

T 26. 02     09.00    SA juhatuse koosolek
                    15.50     Õpilasesinduse koosolek

K 27. 02     14.00    Direktsiooni koosolek
                    15.00     Klassijuhatajate nõupidamine

N 28. 02     16.00     Põhikooli mälumängu  III voor

R 29. 02     18.30    Tähtede Mäng Spordihoones

L 01. 03     10.00     Jukukool

JUHTKOND TÄNAB

Katrin Rosin, Merje Oopkaup, Liis Madisson – õpilaste väga hea ettevalmistuse eest ajaloo-olümpiaadiks

Rita Ilves, Sirje Kreisman, Aina Seppel, Reet Igav – õpilaste väga hea ettevalmistuse eest maakondlikuks kõnevõistluseks

PEDAGOOGILISED KÕNELUSED

K     20. 02     Liis Madisson
N     21.02     Direktsiooni info
R     22.02     AKTUSED
E     25.02     Viljar Aro Elust meie ümber
T     26.02     Katrin Rosin, Vauri Priske Rovaniemi

SISEKONTROLL

Õppetöö 9. klassides

AJALOO-OLÜMPIAADI PARIMAD

16. veebruaril toimunud ajaloo-olümpiaadi maakonnavooru tulemused:

6. klass (25 osavõtjat)
1. koht     Riin Nõukas KG
2. koht     Ainar Õunpuu KVK
3. koht     Triin Etverk Kärla PK
5. – 6. koht     Karl Jõgi SÜG
13. – 16. koht Gerda Nelis SÜG

7. klass (18 osavõtjat)
1. koht        Jan Teevet OG
2. koht         Stella Niit KVK
3. koht        Pärlin Luhila KVK
6. koht     Ats Aim SÜG

8. klass (18 osavõtjat)
1. koht     Katariina Sõmmer Kärla PK
2. koht     Laura Laaster KG
3. koht     Mihhail Afanasjev SÜG

9. klass (20 osavõtjat)
1. koht    Andry-Sten TõruLümanda PK
2. koht    Riinu Ansper OG
3. koht    Mihkel Lember SÜG
4. koht    Liisa Saaremäel SÜG

19. saj. Rahvuslik liikumine Euroopas ja Eestis (10 osavõtjat)
1. koht     Kai Reinfeldt (11. kl) KG
2. koht     Karin Kilumets (11. kl )KG
3. – 4.  koht     Raimo Armus (10. kl) SÜG
3. – 4. koht     Malle Raet (11. kl) SÜG
7. – 8. koht    Heli Armus (11. kl) SÜG
7. – 8. koht     Taavi Tiitsaar (11. kl) SÜG
9. koht     Signe Lonks (10. kl) SÜG

Kultuur pärast II maailmasõda (4 osavõtjat)
1. koht    Raido Kahm (12. kl) KG
2. koht    Marko Elli (12. kl) KG
3. koht    Elora Kask (10. kl) SÜG

Eesti ajalugu 1920 – 1940 (10 osavõtjat)
1. koht    Agnes Alev (12. kl) SÜG
2. koht    Kadi Sink (12. kl) KG
3. koht    Maret Ansperi (10. kl) SÜG
6. koht    Merilin Kreem (11. kl) SÜG

Marek Schapel
 

TEADMISEKS ÕPILASTELE KOOLIS PRINTIMISEST

Koolis on võimalik õppe- ja klassivälise tööga seotud materjale printida raamatukogus mustvalge laserprinteriga. Printimine on tasuline, printida saab A4 formaadis (21 cm x 29,7 cm) paberile.
Tasu on järgmine: printimisel paberi ühele küljele 1.50 krooni leht; printimisel paberi kahele küljele 2 krooni leht. Arvestada tuleb sellega, et terminalides (need väiksed mustad kastid arvuti asemel) ei saa mälupulka praegu kasutada, samuti ei ole terminalist võimalik printida, kui Te pole sinna sisse loginud. Kui jääte terminalidega hätta, pöörduge raamatukogu töötajate poole, abi saab ka arvutiõpetajalt.

SÜG-i tehnikanõukogu

MAAKONDLIK KÕNEKONKURSS

18. veebruaril toimus Raekoja saalis maakondlik kõnevõistlus, kus osalesid parimad kõnepidajad 8. – 12. klassidest üle Saaremaa. Kokku osales konkursil 28 noort. Iga võistleja oli ette valmistanud kõne, mille esitust hindas kaks žüriid: Priit Pruul, Mati Leis ja Piret Pihel vanemale astmele ning Valve Heiberg, Tiia Leppik ja Ulvi Valge nooremale rühmale. Grand Prix´ sai meie kooli õpilane Riin Aljas, kes rääkis eesti keelest eesti keeles.


Maakonna parim kõnepidaja Riin Aljas

8. – 9. klassi parimad:
1. Liisa Saaremäel SÜG
2. Mairo Tänav KG
3. Artur Rihvk SÜG

Gümnaasiumi parimad:
1. Jan Kainel SÜG
2. Marko Teeäär KG
3. Kadri Pajumaa KG

Eripreemia huvitava teemakäsitluse eest sai Uku Volke 8b-st. Vabariigis esindavad maakonda Jan Kainel ja Riin Aljas.

SÜG-Press

PÕHIKOOLI MÄLUMÄNG

Pärast 2 vooru on põhikooli mälumängu tulemused järgmised:

KL

I  voor

II voor

KOKKU

KOHT

5A

12p

13p

25p

4.-5.

5B

12p

7p

19p

9.-10.

6A

11p

14p

25p

4.-5.

6B

14p

12p

26p

3.

7A

13p

8p

21p

7.

7B

13p

11p

24p

6.

8A I

12p

8p

20p

8.

8A II

10p

9p

19p

9.-10.

9A

13p

17p

30p

1.

9B

13p

14p

27p

2.


INIMEST VÄÄRTUSTAV KOOL

LUGU MARIANIST, KES VABAL AJAL JÄNESTEGA MÄNGIB

2006. aastal tuli Saaremaa Ühisgümnaasiumi õppima Marian Heinat, kes on algusest peale saavutanud edu mitmetel võistlustel, konkurssidel, olümpiaadidel. Järgnevast loost saame pisut osa tema mõtetest.

Kes sa oled, kust tuled?

Olen Marian, 18-aastane, tulen Muhust ja soovin rahu kogu maailmale. Vabal ajal mängin jäneste, lillede ja lindudega.

Kas oli raske SÜG-i sulanduda (juhul, kui oled sulandunud). Mis olid takistavad tegurid, mis soodustavad?

Eeh, minule piisavalt, olen sulandunud.

Takistuseks ehk see, et enamus meie lennust on juba varemalt SÜG-is käinud, ja neid (kuni üheksat) aastaid on raske hoobilt tagasi teha. Omad naljad jms.

Aga soodustas see, et meil väga palju vahvaid ja seltskondlikke inimesi lennus on.

Miks sa oled seotud Krevera ja Kreedoga?

No ilmselt on lihtsalt vaba aega liiga palju. Kogu koolitöö ja kabaree ja olümpiaadide kõrvalt hakkab lihtsalt jubedalt igav ja kuidagi peab aega ju täitma. Kuigi ega mul laulmise vastu suurt pole ja meie näitlemisseltskond on kah täitsa talutav...

Inimestele meeldib võita, kas sa oled ka mõne võidu üle õnnetu olnud?

Õnnetu olin siis, kui lahistasin nutta ja kõik olid nii rõõmsad, et mina nii rõõmus olen. See oli ikka väga valus kohe väga tükiks ajaks. Kurb lihtsalt, kui kindlad ja ettemääratud asjad nii ei lähe, nagu lootnud oled.


 
Olen Marian ja soovin rahu kogu maailmale

Kas on mõni asi, mida sa elus kahetsed?

Siia sobiks jube hästi üks Remarque'i tsitaat romaanist “Triumfikaar”, aga kuna ma ise kahjuks selle järgi elada ei suuda, siis las ta olla...

Kes sa 10 aasta pärast tahaksid olla?

Kes iganes, peaasi, et enesega rahul. Hea ema tahaks küll olla. Kõik muu mingu aia taha, aga vat see võiks küll hästi minna. Kahtlemata on ema kõige keerulisem, vajalikum amet maailmas. Ja emad on imetegijad.

Kas sul on mõni eeskuju, ükskõik mis valdkonnas?

On. Mitmeid. Kõiksugu valdkondadest.

Reet Sillavee

 

TÄHTEDE MÄNG 2008



Saaremaa Ühisgümnaasiumi III heategevuslik Tähtede Mäng leiab seekord aset reedel, 29. veebruaril algusega kell 18.30 Kuressaare Spordikeskuses. Terve Kuressaare elanikkonna seas suurt populaarsust ja tunnustust pälvinud üritusest on aastate lõikes välja kujunenud meelelahutuslik õhtupoolik linna spordihoones, kus on omavahel hästi kombineeritud vaatemänguline show, sport ja heategevus. Selle õhtu teebki eriliseks just ürituse heategevuslik mõte – nimelt läheb kogu Tähtede Mängu piletitulu ja tehtud annetused Kallemäe kooli Kuressaare filiaali toimetulekuklasside lastele, muretsemaks neile niivõrd vajalik spordivarustus.

Korraldajad on püüdnud ka programmi igal aastal täiustada, et leida veelgi põnevamaid lahendusi rahva köitmiseks. See aasta võtavad omavahelises tulihingelises duellis mõõtu SÜG-i vilistlased ja õpilased. Vilistlaste tiimi panid kokku treenerite duo Kaarel Väer ja Diana Õun ning õpilaste võistkonna liikmed selgusid koolis toimunud rahvahääletuse teel. Olgu mainitud, et õpilasi asuvad juhendama kogenud korvpallikorüfeed Enn Laanemäe ja Mari Ausmees! Kuid see ei ole veel kõik! Nimelt lisanduvad mõlemasse tiimi Eesti korvpalli ühed suurimad autoriteedid – vilistlaste tiimi Rauno Pehka ja õpilaste omasse Aivar Kuusmaa! Lisaks Kuusmaale täiendab õpilaste edurivi Saaremaalt pärit, praeguseks meistriliiga võistkonda Triobet/Dalkia välja jõudnud Indrek Kajupank.

Üritusele annavad vürtsi intrigeerivad võistlused: nimelt leiab Tähtede Mängul esmakordselt aset Suur Kolmepunktiduell, kus omavahel selgitavad parima snaipri Eesti elav legend kolmepunktivisetes Aivar Kuusmaa ja SÜG-i elav legend, „Saaremaa Aivar Kuusmaa“ hüüdnime kandev Siim Hiie!

Lisaks toimub õhtu maiuspalana pealtpanemisvõistlus, kuhu on lubanud tulla eelmise kahe aasta võitjad Herkki Leemet ja Mihkel Kõrgesaar. Samuti pakuvad pealtvaatajatele silmailu meie omad tantsutüdrukud ehk SÜG’i cheerleader´id, kes seekord on esindatud lausa kahe grupiga. Õhtujuhtide koosseisus on toimunud üks muudatus: nimelt astub Allar Raamatu kõrval teise õhtujuhina Tähtede Mängul rahva ette selle aastase kabaree vaieldamatu superstaar – Jörgen Liik! Mängu pääsenud korvpallurid valisid 9. – 12. klasside õpilased hääletuse teel. Nimekirjas oli 12 tegijat kossupoissi, kellest 6 osutusid õnnelikeks väljavalituiks:

1. Taavi Tõnus 12c     231 häält
2. Mario Paiste 12b     228 häält
3. Priidik Vapper 12c 172 häält
4. Rauno Suurna 12c     158 häält
5. Joosep Tõnus 10c     138 häält
6. Mihkel Mölder 11c 126 häält

Niisiis, mis muud kui kohale tulla ja seda õhtut täiel rinnal nautida!
Piletid hinnaga 35 krooni on eelmüügist – SÜG (Diana Õun, 019), Spordikeskus, Kultuurikeskus – saadaval juba alates tänasest. Samuti on kõigil võimalus kohapeal teha lisaannetusi.
Tähtede Mängul näeme!

Kaarel Väer, peakorraldaja

 

KLASSIDEVAHELINE VÕISTLUS II VEERAND

5.-9. KLASS

Kass

Kadri-Mardi turniir/
rahvastepall

Taidlus
liikumine

Sisekerge-
jõustik

Jõulu-
nädal

Õppe-
edukus

Õppe-
kvaliteet

Kokku

5A

-

2p

9./ 2p

9./ 2p

2./ 9p

9./ 2p

17p / 9.-10.

5B

10p

8p

3./ 8p

8./ 3p

6./ 5p

1./ 10p

44p / 4.

6A

10p

3p

10./ 1p

5./ 6p

10./ 1p

7./ 4p

25p / 8.

6B

10p

6p

4./ 7p

4./ 7p

4./ 7p

2./ 9p

46p / 3.

7A

6./ 5p

5p

8./ 3p

6./ 5p

5./ 6p

3./ 8p

32p / 6.

7B

3./ 8p

-

7./ 4p

-

7./ 4p

10./ 1p

17p / 9.-10.

8A

5./ 6p

4p

5./ 6p

7./ 4p

9./ 2p

4./ 7p

29p / 7.

8B

4./ 7p

7p

6./ 5p

2./ 9p

8./ 3p

8./ 3p

34p / 5.

9A

2./ 9p

10p

2./ 9p

3./ 8p

1./ 10p

6/ 5p

51p / 2.

9B

1./ 10p

10p

1./ 10p

1./ 10p

3./ 8p

5/ 6p

54p / 1.

10.-12. KLASS

Klass

Kadri-Mardi turniir

Taidlus liikumine

Sisekerge-
jõustik

Mälu-
mängud

Jõulu-
nädal

Õppe-
edukus

Õppe-
kvaliteet

Kokku

10A

8./ 2p

7p

3./ 7p

7./ 3p

3.-5./ 7p

2./ 8p

1./ 9p

43p/ 2.-3.

10B

2./ 8p

6p

7./ 3p

4./ 6p

6./ 4p

1./ 9p

5./ 5p

41p/ 4.-5.

10C

1./ 9p

9p

1./ 9p

5./ 5p

2./ 8p

6./ 4p

7./ 3p

47p/ 1.

11A

3./ 7p

-

6./ 4p

1./ 9p

1./ 9p

3./ 7p

3./ 7p

43p/ 2.-3.

11B

5./ 5p

-

9./ 1p

9./ 1p

8./ 2p

4./ 6p

4./ 6p

21p/ 8.

11C

4./ 6p

8p

5./ 5p

2.-3./ 8p

3.-5./ 7p

5./ 5p

8./ 2p

41p/ 4.-5.

12A

7./ 3p

-

8./ 2p

2.-3./ 8p

7./ 3p

7./ 3p

2./ 8p

27p/ 6.-7.

12B

9./ 1p

-

2./ 8p

8./ 2p

9./ 1p

9./ 1p

9./ 1p

14p/ 9.

12C

6./ 4p

-

4./ 6p

6./ 4p

3.-5./ 7p

8./ 2p

6./ 4p

27p/ 6.-7.

Diana Õun